Sms ve Mailing Modülleri

Reel Çözüm
Sms ve Mailing Modülleri

Sms Pazarlama vs E-mail Pazarlama

Farklı yollarda var demiştik bunlar nelerdir sosyal medyadan paylaşımlar veya email ile pazarlama olabilir. E-mail pazarlamanın reklam SMS göndermeye göre ne kadar zayıf olduğunu rakamlarla vurgulamak gerekirse Gönderilen e-postaların kontrol edilme oranı en iyi durumda %20-30 arasında değişmektedir.

Aradaki ciddi uçurum sizlerin SMS reklamı yapmaya daha sıcak baktırmış ve heyecanlandırmış olabilir. SMS ile reklam yapmak için rakamsal bilgileri de paylaşmak isterim. Bu arada SMS ile reklam yapmanın tüm dünya genelinde her geçen gün daha da yaygınlaştığını ve büyümekte olan Toplu SMS hizmeti ile günlük olarak dünya genelinde 20 milyar toplu mesajın gönderildiğini ve bununda yıllık bazda 7.3 Trilyon SMS gönderimine denk geldiğini bilmek umarım heyecanınızı daha da arttırır.

Mesaj Göndermek Ne kadar Etkili?

Reklam mesajları sonucunda gönderilen teklifler ortalama %32 oranında alıcılar tarafından kullanılmakta ayrıca tanıtım SMS ‘i şeklinde müşterilere gönderilen özel teklif veya indirim fırsatları broşür olan dağıtılan veya elle verilen indirim kuponlarına göre 10 kat daha etkili olduğu yapılan istatistiklerde karşımıza çıkmaktadır.

Peki sizi tüm bu bilgilerden sonra SMS pazarlamasına başlamanız için durduran sebep nedir?

Toplu SMS paketleri ön ödemeli olup taahhüt gerektirmediğinden sadece bin toplu sms kredisi alarak kurumsal görünüme kavuşabilirsiniz. SMS başlığı tanımlamak ve aktivasyon ücretsizdir. Kısaca denemek için ek bir bütçe ayırmanıza gerek olmayan tek pazarlama yöntemidir. 
Reklam ve tanıtım mesajı gönderirken cezalı duruma düşmemek için dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz .