e-BA/BS e-Mutabakat

Reel Çözüm
e-BA/BS e-Mutabakat

Şirketlerin tüm tedarikçi ve müşterilerine ait BA-BS, cari hesap, tevkifat ve fatura mutabakatlarının ister mail ortamında ister KEP sistemi üzerinden göndererek yasal geçerli bir şekilde iletilmesi anlamına gelmektedir.
 

İş ortağı sayınıza göre tercih edeceğinizi EDM Bilişim’in ekli yıllık paketlerinden birine abone olmanız durumunda tüm iş ortaklarınıza ücretsiz KEP adresini verebiliriz. KEP adresi istemeyen iş ortaklarınıza mail ortamında gerekli mutabakatları yapabilmektesiniz. 1 yıl boyunca tüm iş ortaklarınıza mail ve KEP üzerinden mutabakatlarınızı sınırsız bir şekilde gönderebileceksiniz. Her gönderilecek KEP için iş ortaklarınıza SMS bildirilecektir.
 
KEP yöntemini tercih etmeniz durumunda; iş ortaklarınızın KEP posta adresine girerek 5 gün içinde yaptığınız bildirimlere itiraz etmemesi durumunda ıslak imzayla imzalamış kabul etmiş sayılacaktır ve tüm bu işlemler için belirtilen paket işlemleri için her ne nam adında olursa olsun ekstra bir ücret ödemeyeceksiniz.
 
Bu uygulama mutabakatları çıkarmış olduğunuz programa tam entegre olabilmektedir. Yani mutabakatları tek tuşla bütün iş ortaklarınıza link olarak gönderebilmekte, iş ortaklarınızın gelen linke tıklayarak gönderdikleri uygundur ya da değildir cevapları programınıza otomatik düşmekte, uygun değildir cevabı vermeleri durumunda yaptıkları açıklamalar ve gönderdikleri exceller sizin gönderdiğiniz ile karşılaştırılarak eksik ve fazlalıklar size akıllı bir şekilde raporlanmaktadır.

 
KURUMSAL MAİL ADRESİYLE MUTABAKAT

Şirketlerin partnerleri, bayileri, tedarikçileri ve diğer tüm iş ortaklarıyla hesap mutabakatı ve cari mutabakatı online sistemi üzerinden gerçekleşen EDM uygulamasıdır. Uygulama sadece mutabık olup olmadığını kontrol etmekle kalmaz, cari ekstresindeki farkları da bulup taraflara raporlar. Tüm muhasebe programlarıyla tam entegre çalışan sistemdir. Kaşe ve imza olmaksızın E-Mutabakat sistemi üzerinden mutabakatı onaylanan faturaların kabulü durumu; Tebligat kanununa göre herhangi bir şirketin resmi sunucularından gönderilen e-mail yanıtı en az eski gelenekteki kaşe, imza kadar bağlayıcıdır.
 
KEP İLE MUTABAKAT

Üstelik EDM E-Mutabakat ürünü sayesinde iş ortaklarınızın KEP adreslerine de mutabakat linkini gönderebilir, böylece E-Mutabakatlarınız 1. derece hâkim yorumuna gerek kalmaksızın yasal geçerli hale gelir. EDM KEP ile E-Mutabakat gönderimini en ekonomik seviyede sağlayabilmek için E-Mutabakat paketlerini kullanıcılarının hizmetine sunmuştur.
 
KİMLER E-MUTABAKAT UYGULAMASINA GEÇİŞ YAPABİLİR?

Partner, bayi, tedarikçi ve iş ortağı sayısı fazla olan tüm şirketler, zaman ve para tasarrufu, arşivleme maliyeti, operasyonel iş gücünden kurtulmak isteyen tüm şirketler E-Mutabakat’a geçiş yapabilir.