Pazaryerleri Entegrasyonları

Reel Çözüm
Pazaryerleri Entegrasyonları

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?
Sanal Pazaryeri entegrasyonu, e-ticaret pazaryerlerinde yerini almış satıcıların tüm işlemlerini tek ekrandan yönetebilmelerini sağlayan bir sistemdir.

İnternet ortamında bir satıcı, farklı kategori ve özellikteki tüm ürünlerinin birden fazla pazaryeri üzerinde satışını gerçekleştirebilir. “Pazaryeri Entegrasyonu” sayesinde tüm pazaryerlerine ait işlemler tek bir ekrandan yönetilebilir.

Pazaryeri ve E-Ticaret entegrasyonu sayesinde satıcılar aşağıdaki işlemlerini tek ekran üzerinden kolayca yönetebilmektedir;

Ürün Yükleme
Her bir ürünün ayrı ayrı ve tüm pazaryeri platformlarına yüklenmesi, her platformun farklı bir yapıda olması sebebiyle hem iş gücü hem de zaman kaybına sebep olacak ve yönetilmesi zor karmaşık bir süreç haline gelecektir.

Pazaryeri entegrasyonu sayesinde sistem içerisine çeşitli yöntemler ile (XML, API, Excel vs) toplu veya manuel olarak ürün yükleme işlemleri kolayca yapılabilir.

Ürün Güncelleme
Ürünlerin otomatik olarak güncellenmesi sayesinde hatalı satışların (Over Sales) önüne geçilebilir.

Satış yapılan tüm platformlar ile senkronize şekilde çalışan pazaryeri entegrasyonu ile fiyat ve stokların düzenli olarak güncellenmesi sayesinde satışlar daha kolay yönetilebilir ve hatalar ortadan kaldırılabilir.

Ürün Listeleme
Sistem içerisine yüklenen ürünlerin bütün veya belirlenen pazaryerlerinde listelenmesi anlamını taşımaktadır. Listeleme işleminde çeşitli kuralların oluşturulabilmesi pazaryerinde satış yapan satıcıların büyük ölçüde işlemlerini kolaylaştırmaktadır.

Örneğin; oluşturulacak otomatik listeleme kuralları ile stok sayısı belirlenen miktarın altına düşen ürünlerin listelenmemesi gibi seçeneklerle satışların kontrol altında tutulması gibi önemli işlemler kolaylıkla yapılabilmektedir.

Sipariş Takibi
Tüm platformlardan gelen siparişlerin tek bir ekrandan işlemlerinin tamamlanmasına olanak sağlar.

Fatura ve Kargo Etiketi Hazırlama
Tüm platformlardan gelen siparişlerin faturalarını tek ekrandan yönetme ve kargo entegrasyonları sayesinde yine tek ekrandan tüm kargo işlemlerinin yapılabilmesini sağlar.

Müşteri Mesajlarının Yönetilmesi
Müşterilerden gelen mesajların tek ekrandan kolayca ve hızlı takibi ve cevaplanmasını sağlar.

Stok Takibi
Pazaryerlerinde gerçekleşen tüm satışların stoklarının pazaryeri entegrasyonu olmadan tek bir noktadan yönetilmesi neredeyse imkansızdır. Yapılan tüm satışların stoktan düşürülmesi ve kontrol altında tutulması için sürekli bir eşitleme aracına ihtiyaç bulunmaktadır. Pazaryeri entegrasyonu tek ekrandan tüm platformlar için stok takibi ve kontrolü yapılmasına olanak sağlar. Fazla satışın önüne geçilmesi satışta stok hatalarının ortadan kaldırılmasında önemli rol oynar

Raporlama
Satış analizi raporlamaları sayesinde tüm satışlara ait raporlamaların yapılabilmesine olanak sağlar.